fbpx

Ak ste v zákonnej lehote na odstúpenie od zmluvy, nedajte sa odbiť tým, že to nie je možné a že môžete podať iba reklamáciu. Kým by sa reklamačné konanie skončilo, vy by ste premeškali lehotu na samotné odstúpenie od zmluvy!

Klientka, ktorá nás požiadala o pomoc, bola ešte v 14-dňovej lehote od kúpy auta, čo jej zo zákona umožňovalo odstúpiť od zmluvy aj bez uvedenia dôvodu. Vzhľadom k predchádzajúcemu vývoju udalostí sme jej poskytli poradenstvo a podporu a hoci nebanková spoločnosť, ako aj predajca áut namietali niektoré skutočnosti, klientka vytrvala vo svojom rozhodnutí a aj s našou pomocou sa jej podarilo odstúpiť od kúpnej aj úverovej zmluvy.

Klientka si spolu s manželom kúpili osobné auto v najväčšom autobazári na Slovensku. Viac ako 50 % zaplatili v hotovosti, zvyšnú časť sa rozhodli financovať cez spotrebiteľský úver. Po kúpe auta sa rozhodli dať si skontrolovať auto v autoservise. Počas diagnostiky a testovacej jazdy bolo zistené, že motor je poškodený a klientke bolo odporučené auto vrátiť predchádzajúcemu majiteľovi. 

Klientka na základe odporúčanie servisu navštívila autobazár a chcela odstúpiť od zmluvy. Táto možnosť jej nebola dovolená, pričom autobazár sa odvolával len na možnosť reklamácie. Na základe tejto skúsenosti hľadali ďalšie možnosti pomoci.

Klientka odstúpila od Úverovej zmluvy, ktorú adresovala veriteľovi a tiež od kúpnej zmluvy, ktorú adresovala autobazáru. Zároveň vrátila auto spolu s kľúčami, ktoré odstavila v areáli autobazáru a to všetko za prítomnosti svedka. Fotodokumentáciou podporila hladký priebeh odovzdania auta.

Späť
Share This