©2013 website and hosting by T-net

Na tomto mieste vám ponúkame textové a obrazové spracovanie našich aktivít od septembra 2017. Spracované výstupy z aktivít uskutočnených pred týmto obdobím nájdete TU.

Počuli ste už o tom, že Najvyšší súd Slovenskej republiky posúdil úverové zmluvy nebankových spoločností, ktoré poskytovali úvery na kúpu vozidiel v sieti AAA Auto ako nezákonné?

Čítať ďalej...

Viete, že máte nárok na vrátenie úrokov a poplatkov, ktoré ste zaplatili za používanie kreditnej karty „Žolík“, „Triangel“, „Quatro“, „T-mobile“ alebo „COOP Jednota“?

Čítať ďalej...

Pozrite si video o našej činnosti a o tom, čomu sa venujeme. Vo videu je časť ľudí, ktorí sa podieľajú na pomoci, ochrane a

Čítať ďalej...

Spomaliť, či pridať?“ ... to je otázka   

 

„Ak nevládzeš, pridaj.“ Motivačné motto, ktoré je však v niektorých prípadoch aj kontraproduktívne (napr. naštrbené zdravie, zhoršené vzťahy, únava...). „Pomaly ďalej zájdeš.“ Racionálny postoj, ktorý môže zabrániť prípadným spomenutým nežiadúcim následkom neustáleho „pridávania“. Kombinácia motivačného motta založeného na racionálnom postoji sa javí byť vyváženou voľbou.

Čítať ďalej...

26. októbra 2017 sa v Základnej škole M. R. Štefánika uskutočnilo stretnutie s pedagógmi uvedenej školy, na ktorom sme im predstavili program neformálneho vzdelávania pod názvom Hodnotová gramotnosť.

Čítať ďalej...

Žalujú vás? Bráňte sa! My vám s tým pomôžeme.

Pán L. z malej obce v okrese Rimavská Sobota dostal v roku 2013 súdnu zásielku so žalobou o zaplatenie 555 € s príslušenstvom. Pán L. uzatvoril zmluvu o úvere so spoločnosťou P., pričom súčasťou zmluvy o úvere bola aj zmenka. Pohľadávka z predmetnej zmluvy o úvere bola postúpená na spoločnosť C. (pôvodne úver od spoločnosti P.)

Čítať ďalej...

 Počuli ste, že mnohé úverové zmluvy  o vydaní kreditnej „YES“  karty boli chybné a nebanková spoločnosť nemá v takých prípadoch nárok na úroky a poplatky?

Čítať ďalej...

Mnohé banky, nebankové spoločnosti alebo vymáhačské spoločnosti si zrážajú peniaze zo mzdy zamestnancov nezákonne!

Čítať ďalej...

Viete o tom, že bezúročné a bezpoplatkové úvery sa predávali aj v potravinách, v elektro obchodoch či v obchodoch s nábytkom?

Čítať ďalej...

 Pozor na rozhodcovské súdy! Banky, nebankové a vymáhačské spoločnosti, často podávajú žaloby na súkromné rozhodcovské súdy, ktoré v skutočnosti nemajú právomoc rozhodovať.

Čítať ďalej...

Zrážky zo mzdy vykonávané na základe výzvy nebankovej spoločnosti sa darí úspešne zastavovať!

Čítať ďalej...

 Manželia z južného Slovenska sa ocitli v dlhovej špirále, avšak hľadali možnosti riešenia.

Čítať ďalej...

 Ak si dlžník urobí prehľad a poriadok v papieroch jeho šance uspieť v spore voči banke alebo nebankovej spoločnosti nepomerne narastú!

Čítať ďalej...

Viete o tom, že aj zrážky zo mzdy, ktoré vám zamestnávateľ zrazil na základe výzvy banky, nebankovej spoločnosti alebo vymáhačskej spoločnosti môžete požadovať späť?

Čítať ďalej...

Osobný bankrot? Kedy áno a kedy radšej nie.

V médiách a v tlači sa prezentuje osobný bankrot ako rýchly únik pre dlhmi. Dlžník navštívi centrum právnej pomoci, ktoré mu zdarma pripraví potrebné listiny a teoreticky do 15 dní sa môže zbaviť všetkých dlhov! Je to však naozaj také jednoduché a bezproblémové? Tu je niekoľko faktov a otáznikov,  ktoré  ste o osobnom bankrote asi vôbec nevedeli:

Čítať ďalej...